Darmowa dostawa od 200zł
Dyskretnie zapakowane i dostarczone

Poradnik kupującego


Dlaczego silikon?

Produkujemy wyłącznie z silikonu platynowego nazywanego również medycznym. Silikon ten jest w pełni bezpieczny dla ciała i zdrowia, nie uczula. Nie zawiera ftalanów, BPA czy lateksu.

Dlaczego jest to ważne? Ftalany jako związki powodujące podrażnienia oraz potencjalnie rakotwórcze zostały zakazane do użytku przy produkcji zabawek dla dzieci, jednak ciągle są one masowo używane w akcesoriach dla dorosłych. Niestety można je znaleźć w wielu „chińskich” produktach dostępnych w sklepach.

Silikon platynowy jest niezwykle stabilnym materiałem, nie wchodzącym w reakcje z innymi materiałami. Warto korzystać z zabawek zrobionych z silikonu gdyż nie powodują one uczuleń. Nawet jeżeli jesteś alergikiem możesz śmiało bawić się naszymi produktami.

Czy rozmiar ma znaczenie?

Pierwszy trudny wybór zaraz po wyborze modelu. Radzimy wczytać się w tabelkę dołączoną do każdego modelu, gdyż dwa modele średniej wielkości mogą zdecydowanie różnić się w obwodzie.

Niezależnie czy szukasz czegoś małego czy dużego, na pewno uda się coś dobrać!

Wybór twardości

Twardość jest kolejnym etapem w konfiguracji po wyborze rozmiaru. Do wyboru są trzy opcje twardości: miękka, średnia oraz twarda.

Pamiętaj, że odczuwalna twardość jest zależna od wielkości modelu oraz grubości silikonu w danym miejscu. Zachęcamy do zapoznania się z tabelką pod spodem.

Twarda opcja zbliżona jest do tradycyjnych gadżetów dostępnych w sklepach. Jeżeli lubisz grać ostro i bez amortyzacji to ta twardość jest dla Ciebie! Twardość ta nie jest dostępna w modelach o rozmiarze XL (wyłącznie na specjalne zamówienie).

Średnia opcja polecana jest dla większości kupujących, jak również tych dopiero rozpoczynających zabawę z naszymi produktami. Jest kompromisem pomiędzy „galaretką” a „skałą”, tak aby ułatwić pełne wykorzystanie możliwości zabawek.

Jeżeli jednak szukasz czegoś naprawdę miękkiego to również mamy taką opcję! Miękki wariant dostępny jest we wszystkich rozmiarach, jednak niektóre większe modele nie będą w stanie się samodzielnie utrzymać.

Opcja twardsza podstawa oznacza, że baza zabawki zostanie wykonana z twardszego silikonu niż jej górna część. Pozwoli to na lepszą stabilność oraz zwiększy siłę przyssawki:
– Jeżeli wybrałeś miękki silikon, to podstawa zostanie zrobiona z silikonu średniej twardości.
– Jeżeli wybrałeś średni silikon, to podstawa zostanie zrobiona z twardego silikonu.

Porównanie twardości

Twardość / Rozmiar S M L XL
Miękka Bardzo miękki Miękki Miękki Średni
Średnia Średni Średni Średni Twardy
Twardy Twardy Twardy Twardy Bardzo twardy

Kolorystyka

Tutaj nie trzeba wiele mówić. Wybierz swój ulubiony kolor a my go zrobimy. Nie możesz się zdecydować na jeden? Też nie jest to problem, wskaż kolory oraz sposób mieszania.

Ze względów technologicznych (różnice w wyświetlaniu monitorów oraz różnice pomiędzy partiami barwników) kolor zabawki może się różnić nieznacznie od wybranego koloru.

Dostępne są dwa warianty kolorystyczne:
– klasyczny – jest to jednolity kolor, bardziej matowy w swojej strukturze.
– perłowy – jest to efekt mieniącego się koloru, kolor nie jest jednolity i posiada ciemniejsze „nitki” koloru losowo rozlewające się po zabawce.

Jak dbać o zabawki?

Jeżeli chcesz cieszyć się swoją zabawką przez długi czas wystarczy znać kilka prostych zasad:

Pierwszy kontakt: Zabawka dotarła cało i zdrowo? Tak? To super! Pamiętaj aby przed pierwszym użyciem koniecznie dokładnie umyć ją wodą z mydłem, aby pozbyć się pyłków z powierzchni. Jeżeli jednak z zamówieniem coś jest nie tak, to zapraszamy do kontaktu.

Lubrykanty: Używaj wyłącznie lubrykantów na bazie wody lub oleju. Nigdy nie używaj lubrykantów na bazie silikonu – mogą nieodwracalnie uszkodzić produkt.

Mycie: Do codziennego mycia użyj bieżącej wody z mydłem bądź dedykowanych preparatów. Jeżeli chcesz bardzo dokładnie oczyścić produkt, możesz poddać go sterylizacji poprzez włożenie na kilka minut do wrzącej wody

Ostre przedmioty: Unikaj ostrych przedmiotów, gryzienia czy mocnego rysowania zabawki. Silikon bardzo nie lubi się z pęknięciami i łatwo go w ten sposób zniszczyć.

Zabawka przyciąga wszystkie pyłki: Niestety jest to cecha charakterystyczna dla silikonów. Im bardziej miękki silikon tym bardziej będzie on przyciągać pyłki i włosy.

Dyskretna wysyłka

Paczki od nas są szare i nudne – ale tylko z zewnątrz! Dbamy o to, aby nikt niepowołany nie dowiedział się co jest w środku dlatego na opakowaniu próżno szukać logo czy nazwy sklepu. Paczka to klasyczne brązowe pudełko, owinięte taśmą bez dodatkowych oznaczeń.